Elgas

O energetickej spoločnosti ELGAS

ELGAS patrí už viac ako desaťročie medzi významných dodávateľov elektrickej energiezemného plynu na Slovensku. V roku 2011 bol prvým dodávateľom na Slovensku, ktorý svojim zákazníkom ponúkol možnosť komplexného nákupu oboch energií.

Vďaka členstvu v skupine GGE, dokážeme optimalizovať našu pozíciu na energetickom trhu využívaním významných výrobných kapacít. Prostredníctvom vysokoúčinnej kogeneračnej jednotky v Považskej Bystrici sme jedným z dôležitých regulačných prvkov celej elektrickej sústavy a zároveň producentom ekologickej energie pochádzajúcej z najčistejšieho fosílneho paliva.

Prítomnosť silného finančného investora v skupine GGE – britského investičného fondu Infracapital, ktorý je súčasťou globálnej finančno-poisťovacej skupiny M&G, prináša našim klientom garanciu stability a spoľahlivosti.

V kombinácii s  energetickými zdrojmi skupiny GGE a s vlastným oddelením nákupu a obchodu s energiami prinášame zákazníkom hneď niekoľko dôvodov, ktoré robia naše ponuky predaja elektriny a plynu v porovnaní s konkurenciou cenovo i podmienkami výhodné.

Naši klienti zároveň oceňujú profesionálny a stabilný tím, ktorý sa stará o riešenie ich potrieb, navrhuje zlepšenia, no najmä komunikuje ústretovo a zodpovedne.

Ročne dodáme tisíckam slovenských firiem, mestám a obciam  viac ako 5,4 TWh elektriny a viac ako 3 TWh plynu. Okrem predaja elektrickej energie a zemného plynu ponúkame našim klientom aj širokú paletu iných služieb:

Radi vás presvedčíme, že sme nielen predajca elektriny a plynu, ale aj dodávateľ energie pre váš biznis i život. V prípade záujmu vám radi bezplatne vypracujeme ponuku a vysvetlíme vám výhody spolupráce.

2007

GGE vzniká ako nový hráč v energetickom odvetví na Slovensku.

2008

GGE získava svoju prvú akvizíciu – spoločnosť Pov Byt v Považskej Bystrici, ktorá sa stane jednou z našich najúspešnejších investícií. V meste začíname s rozsiahlymi investíciami do tepelnej infraštruktúry.

2008

GGE pokračuje v akvizíciou na juhu Slovenska. Southerm v Dunajskej Strede sa pridáva do portfólia rastúcej spoločnosti.

2010

V Považskej Bystrici vrcholia rozsiahle investície spustením modernej a ekologickej kogeneračnej jednotky s inštalovaným výkonom elektriny na úrovni 60 MWea tepla 54 MWt. Viac informácií

Zároveň v meste prebieha aj rekonštrukcia rozvodov a postupné vybudovanie odovzdávajúcich staníc. Viac informácií

V Dunajskej prebieha rozsiahla rekonštrukcia rozvodov tepla, teplej vody a kotolne, ako aj inštalácia nových kogeneračných jednotiek s inštalovaným výkonom elektriny na úrovni 2 + 3 MWe, čo zodpovedá 6 MWt. Viac informácií

Akvizícia Tenergo Brno – GGE rozširuje svoje portfólio o poskytovanie inžinieringových služieb.

2011

ELGAS začal pre svojich koncových zákazníkov, ako prvý dodávateľ na Slovensku, poskytovať združenú dodávku plynu a elektriny.

ELGAS vstupuje do Srbska ako prvý alternatívny predajca plynu v krajine.

2012

Akvizícia spoločnosti Energy Snina. Do portfólia GGE pribudlo nové portfólio domácností, ktorým zabezpečujeme dodávku tepla.

Vznik Teplo GGE, zlúčením Tenergo Brno a Pov Byt. Teplo GGE zastrešuje aj administratívne a podporné úkony pre ostatné prevádzky vyrábajúce teplo v rámci skupiny.

2013

Skupina GGE spúšťa po rozsiahlej investícii, nový moderný kogeneračný zdroj tepla v areáli Energy Snina. Dochádza aj k zmene palivovej základne z uhlia a biomasy na zemný plyn.

Vstup na poľský trh. Dochádza ku kúpe poľského obchodníka s elektrinou Enet Energy Polska a následne k jeho začleneniu do štruktúry skupiny ako Elgas Poľsko.

Expanzia aj na trh v Českej republike. Vzniká Elgas CZ.

2014

ELGAS sa stáva tretím najväčším dodávateľom plynu na slovenskom trhu. Podarilo sa mu prekročiť hranicu 1,4 miliónu MWh dodaného plynu.

2015

Do GGE, a.s. vstupuje nový strategický investor – Infracapital, investičný fond globálnej poisťovaco-finančnej skupiny Prudential.* v roku 2019 došlo k rozdeleniu a Infracapital bol nahradený spoločnosťou M&G.

ELGAS pokračuje vo svojej úspešnej ceste, láme aj pomyselnú hranicu 1 milióna MWh dodanej elektriny. Do konca roka toto číslo ešte zvýšil až na 1,3 milióna MWh.
Akvizícia prvej výrobnej kapacity v Poľsku – v meste Siemianowice Słaskie (Cieplownia Siemianowice).

2016

Akvizícia teplární a tepelných hospodárstiev (vlastnených spoločnosťou IDEA98) v mestách Tarnowskie Góry a Pyskowice.

Po dlhšom čase dochádza k akvizícii na Slovensku. GGE rozširuje svoje portfólio o tepelné hospodárstvo v Seredi.